Віктор Шахворостов: «Треба грати на перемогу. Ми довели, що нам це підсилу»

Нападник Віктор Шахворостов в ексклюзивному інтерв’ю прес-службі хокейної Суперліги України розповів про причини переходу в київський клуб, а також поділився споминами про український чемпіонат та очікуваннями від перших домашніх матчів команди Олега Микульчика в сезоні.

– Ти повернувся в український чемпіонат через 5 сезонів. Розкажи про свої відчуття від такого камбеку?

– Відчуття позитивні, тому що я приїхав додому. Тут у мене родина: дружина, донька, мої близькі. Останнім часом так виходило, що я дуже рідко їх бачив. Вони приїздили до мне, але на невеликий термін, а тут я буду з сім’єю вдома. Вважаю, що це важливо.

 

– В сезоні 2015/16 ти грав в складі «Донбасу». Що згадаєш з того часу?

– Я приїхав під кінець сезону. Сергій Єфимович Петров покликав мене, запропонував такий варіант. Я довго не думав, за пів доби все вирішилось. Я приїхав під кінець чемпіонату, ми вийшли в плей-офф та стали чемпіонами. Спомини тільки хороші: виграли кубок, виконали задачу. З хорошим словом згадую той проміжок часу.

– Після цього ти встиг пограти в ВХЛ, КХЛ, Швеції. Стежив в той час за українським чемпіонатом?

– Не скажу, що уважно слідкував за новинами кожен день, але десь в соцмережах та на сайтах новини траплялись, слідкував.

 

– Думав про те, що знову зіграєш в Україні?

– Чесно скажу, не думав. Як то кажуть: «Ми преипускаємо, Бог вирішує», тому так все вийшло. Я дуже цьому радий.

 

– Були пропозиції від українських клубів за цей час?

– Ні. Пропозиція надійшла від СК «Сокіл», керівництво мені зателефонувало як раз коли створювалась ліга ХСУ. Я подумав та погодився.

 

– В цей час ти був в «Ростові» в ВХЛ. Чому вирішив повернутися? Що стало визначальним фактором?

– Сім’я, плюс запропонували кращі умови. Подумав, зважив всі «за» та «проти». Просто тут виявилось більше плюсів, тому прийняв таке рішення.

 

– «Сокіл» було зібрано в рекордно короткі терміни. Який настрій був в команді, коли ви тільки почали збиратися? Скільки часу ще треба команді, щоб повноцінно зігратися та видавати максимально хорошу гру?

– Настрій хороший, позитивний. Нова команда – нові емоції. Всі хочуть хочуть грати в хокей, кожен хоче показувати на що він здатен, тому атмосфера в команді та в роздягальні хороша, дружня. Всі хлопці один одного підтримують. Всі все розуміють.

Не можу сказати, скільки часу знадобиться, тому що багато команд сезонами не можуть знайти свою гру, але ми будемо старатись згуртуватися в короткі терміни  показувати гідний хокей, щоб радувати своїх вболівальників та досягти тих результатів, тих цілей, котрі ми перед собою ставимо.

 

– З приводу партнерів по команді, ти вже грав з Єгором Івановим та в «Соколі» ви в одній ланці з ним та Сергієм Костіциним. Те, що ви з Єгором вже колись грали разом допомагає знайти «хімію» всередині вашої трійки?

– Безумовно так, ми і в дитячій школі один проти одного дуже часто грали, перетиналися в ВХЛ. Ми не перший день в хокеї. Може в деяких моментах є над чим працювати, треба спілкуватись та домовлятись. Це прийде через гру, сподіваюсь, що все вдасться. Я впевнений в цьому.

– У вас в цілому дуже досвідчений колектив: багато хлопців грали в КХЛ, ВХЛ, є і молоді хокеїсти. Як знаходите спільну мову всередині команди? Чи складно зігруватися через різницю в досвіді та віці?

– Ні. Які можуть бути труднощі? У нас команда, ми одна сім’я. Виходимо робимо одну справу. У нас немає «старих» та «молодих». Ми виходимо на лід, ми всі рівні. Труднощів нема. Так, молодим підказуємо. Зрозуміло, що їм поки трохи складніше, десь не встигають, але нічого, всі через це проходили. Думаю, все налагодиться.

 

– Ви здобули першу перемогу в історії клубу, обігравши «Краматорськ» (3:0). За рахунок чого вдалось обіграти команду в цілому?

– Напевно, за рахунок дисципліни. Це була друга гра. Ми розібрали суперника, як сказав тренер після гри. Було простіше, ми знали, хто як грає. Плюс ми зробили роботу над помилками по минулій грі.

Воротар (Данило Макаренко, – прим.) нас виручив, класно зіграв. Ми могли звісно більше забити, але воротар «Краматорська» (Віталій Трус, – прим.) тримав команду в грі. Нам більше пощастило, забили свої голи та за рахунок цього перемогли.

 

– Наскільки важлива для налаштування команди на наступні матчі перемога на самому старті чемпіонату?

– Безумовно вона важлива, тому що перемоги додають впевненості, хороших емоцій, вони окриляють тебе. Команда починає вірити, що вони можуть виходити обігрувати. Люба команда може обіграти будь-яку, не обіграних команд за всю історію хокею не було (посміхається). Граємо заради цих перемог.

 

– Наскільки ситуація, що склалася довкола українського хокею, вплинула на команду?

– Ніяк не вплинула. Ми виходимо, робимо свою справу. Кожен день тренуємось, граємо. А що відбувається – це вже не наш клопіт. Ми виходимо та робимо все, що від нас залежить, доводимо на льоду.

– Що скажеш вболівальникам, котрі прийдуть підтримати вас в Терміналі?

– Дуже хочеться, щоб вони прийшли та підтримали нас, тому що ми граємо для них. Ми будемо їх дуже чекати.

Чим вболівальників буде більше, тим краще, атмосфера буде на арені. А в свою чергу можу пообіцяти, що ми будемо грати тільки на перемогу та постараємося показати свій найкращий хокей, щоб вболівальники отримали задоволення від гри.

Поділитися: